O blogu

Ahoj.

Hoci nie som žiaden kuchynský kuchár ani kuchynský profesionál, varenie a pečenie ma neskutočne baví. Začínala som asi ako každý. Nadvihovanním pokrievok a lízaním krému v mamkinej kuchyni. A v momente, keď som sa dostala možnosť niečo pripraviť, začala sa moja cesta objavovania. Aj keď rada nakuknem do iných svetových kuchyní a rada pripravujem zdravé jedlá, najviac si cením, našej, slovenskej kuchyne. Jednoducho, čo naše babičky navaria a napečú, chutí najlepšie na svete. A ja sa môžem aj rozkrájať, nikdy to nebude chutiť tak dobre. Ale nevyčítam si to. Všetko má svoj čas.

Chodím po svete, ochutnávam, vychutnávam, voniam, počúvam a a spoznávam. Milujem trhy, kde si môžem chytiť a ovoňať čerstvé ovocie a zeleninu, teším sa z kvalitného mäska a voňavého korenia. Snažím sa pozerať na potravinu ako takú. Čítam zloženia produktov, pýtam sa na pôvod a čo najviac ťažím zo sezónnosti. A tak na mojom blogu nájdeš prevažne recepty overené rokmi so štipkou mňa a i nové recepty, ktoré ma natoľko nadchli, že som ich sem jednoducho musela dať.

Som mamina úžasnej dcérky, ktorá mi dovolí sem tam odbehnúť a uvariť či upiecť niečo dobré. A ako už moje časové možnosti našepkávajú, dôležité je variť pre mňa rýchlo, jednoducho a chutne. Kuchyňa je pre mňa oddychové miesto a preto dúfam, že pri tomto blogu si tiež trocha oddýchneš a načerpáš inšpiráciu.

A na čom si najviac pochutnám? Nech si hovorí kto chce, čo chce, jednoznačne je to punčák. Zákusok všetkých zákuskov, mňááám.

Budem vďačná za každý komentár, foto Tvojich výtvorov aj rôzne zlepšováky.

Ďakujem za nakuknutie a teším sa na každú chvíľku, ktorú v kuchyni spolu strávime:)

Aňa