Dusená kapusta podľa mamky

Tak, a toto je recept môjho detstva. Pamätám si, ako sme na jeseň vždy tlačili kapustu do tmavohnedých súdkov a potom čakali kedy z nej niečo bude. Mamka nám potom častokrát varievala túto dobrotu, s ktorou sa s vami podelím. Neverila, som, že na dochutenie slúži jedna jediná ingrediencia. A naozaj stačí, veď posúďte sami. Dobrú chuť

P.S: Prezradím na manžela, že si zvykne vždy ešte priložiť:)

Ingrediencie: 

1 kg kyslej kapusty

1 cibuľa

1 polievková lyžica kryštálového cukru

1 polievková lyžica bravčovej masti

1 hrsť sušených hríbov

1 hrsť sušených sliviek

3 klobásy

voda

Postup:

Asi v 2 deci vlažnej vody si vopred namočím sušené hríby aspoň na 20 minút. Potom na masti smažím spolu s cukrom na drobno nakrájanú cibuľku do karamelovo – hneda (trvá to približne 5 minút). Pridám premytú kyslú kapustu, hríby spolu s vodou (aby sme neprišli o skvelú chuť hríbov), zakryjem a dusím do mäkka asi 45 minút. Počas varenia sem tam premiešam a ak je potrebné, podlejem ešte trochou vlažnej vody. Pred koncom pridám klobásu spolu so sušenými slivkami a podusím ešte asi 15 minút. Najlepšie je nechať takto pripravenú kapustu odležať do druhého dňa, ale keď neviete vydržať, jedzte hneď. Odporúčam podávať ako večeru, či obed spolu s krajcom čerstvého chleba:)

 

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.