Domáci Chai Latte

Počas chladných dní padne dobre moment, kedy môžem s nohami schovanými pod dekou objať oboma rukami obľúbený teplý nápoj. Takým mojím potešením je Chai Latte. Objavila som ho pred par rokmi v Starbuckse a keďže u nás o ňom nebolo ani chýru ani slychu, chtiac či nechtiac som sa ho naučila pripravovať sama. Hoci nepatrím k milovníkom korenia, toto spojenie škorice, kardamónu, zázvoru a čaju, je dokonalá kombinácia. Odporúčam vyskúšať ju hneď teraz:)

Ingrediencie: 

1 hrnček vody

2-3 kolieska čerstvého zázvoru

2 ks celej škorice (alebo 1/2 kávovej lyžičky mletej škorice)

1/4 lyžička kardamónu

2 klinčeky

štipka muškátového orieška

štipka mletého čierneho korenia

1 vrecúško čierneho čaju

mlieko

med na dochutenie

Postup:

Vodu si nalejem do menšieho kastróla, pridám všetky koreniny a nechám povrieť 5 minút na slabom ohni. Pridám vrecko s čajom a varím ďalších asi 5 minút. Potom tento čaj s koreninami precedím. Zatiaľ si v druhom menšom kastróliku zohrejem mlieko. Neprevarím, len zohrejem, aby bolo horúce. Potom mlieko metličkou vyšľahám do penista. (Prípadne použi speňovač mlieka, ak máš po ruke)

Všetko mám nachystané a tak si pripravím samotný nápoj. Do hrnčeka si nalejem 1/3 koreneného čaju, pridám lyžičku medu a zamiešam. Pridám horúce spenené mlieko a jemne posypem škoricou.

 

 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.