Čokoládový koláč (z jednej misky)

Tento je jeden z najobľúbenejších koláčov v našej domácnosti. Nadýchaný, šťavnatý, vláčny. A navyše ho pripravíte len zmiešaním surovín v jednej miske. Je perfektný, naozaj odporúčam vyskúšať:)

Ingrediencie: 

2 hrnčeky hladkej múky

3/4 hrnčeka kryštálového cukru

0,5 hrnčeka kakaového prášku

1 hrnček cmaru

1,5 KL sódy

0,5 hrnčeka oleja

1,5 hrnčeka mlieka

2 vajcia

štipka soli

obľúbený džem (u nás marhuľový)

100 g čokolády na varenie

100 ml smotany na šľahanie

Postup: 

Najprv si vymiešam vajcia s mliekom, cmarom a olejom. A potom postupne pridávam sypké ingrediencie: múku, cukor, kakao, sódu a štipku soli. Potom si pripravené cesto prelejem do papierom na pečenie vystlaného plechu a dám piecť do rúry asi na 35-40 minút. Koláčik vyberiem z rúry a nechám vychladnúť. Medzitým si pripravím čokoládu. Môžete si ju nechať rozpustiť na malom plameni tesne podom varu alebo v mikrovlnke. Ja si ju zvyknem len nalámať do hrnčeka, zalejem smotanou a dám zohriať na 30 sekúnd. Potom už len miešam lyžičkou kým sa čokoláda nerozpustí, prípadne ešte na pár sekúnd zohrejem a ďalej miešam. Natriem na vrstvu džemu, nechám vychladnúť a koláčik je hotový. Dobrú chuť

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.